ניוזלטר ממועצנ אזורית מטה יהודה

עדכוני מועצה אזורית מטה יהודה


 

עדכוני מועצה אזורית מטה יהודה – 04-05/2019
בעקבות גל השריפות שפקד את אזורינו,  הוכרז מצב חירום במועצה האזורית מטה יהודה ובמסגרתו, עובדות ועובדי המועצה איישו את תפקידם מסביב לשעון, בשיתוף לוחמי האש וכוחות הביטחון. ראש המועצה, ניב ויזל: "הערכתי הרבה לכוחות הבטחון ולתושבי המועצה, שבזכות משמעת קהילתית והתנהגות אחראית ושקולה מנעו פגיעות בנפש"

 

המועצה החלה ביישום מפגשי 'מטה מול מטה' בכל אחד מ 57 היישובים, במסגרתם נפגש מטה המועצה עם מטה של כל ישוב וישוב ועומד מקרוב על צרכיו הייחודיים. עד כה התקיימו כ- 30 מפגשים ביישובים ברחבי המועצה. המטרה היא לחזק ולהעמיק ככל הניתן את הקשר עם היישובים ועם ועדי היישובים, ללמוד את צרכיהם הייחודיים ולעבוד בתיאום ובשיתוף פעולה מלא

 

באחרונה התקיימה בביה"ס "השחר" פעילות משמעותית שהוקדשה לנושא מוגנות בהסעות, בשיתוף פעולה עם "הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול", מחלקת התחבורה של המועצה ונהגי האוטובוסים.

 

בשבועות האחרונים סיפקו קבוצות הספורט של מטה יהודה גאווה רבה: מטה יהודה כדור סל קבוצת בוגרים –  זכו באליפות ועלו  לליגה א', מטה יהודה קט סל קבוצת נערים – זכו  באליפות ועלו  לליגה ארצית, קבוצת האלות מטה יהודה כדורשת ליגט מאמא נט- זכו  באליפות הליגה.
נלקח מאתר "בקיצור", ראש מינהל חינוך, ניב בר-גיא, עם צוות גן אורנים במושב צלפון

 

המועצה האזורית מטה יהודה מקיימת מזה שנים אירועי ספורט לזכר בניה ובנותיה: שרון אדרי, סיון פתיחי, ירין ויינר ומיכאל דותן. השנה נוער נחושה החליט לקיים גם אירוע ספורט להנצחתם של בני הנוער שנספו באסון נחל צפית שאינם תושבי המועצה.

 

לאחרונה החליטה הוועדה המקומית מטה יהודה, על הבאת תכנית מתאר ראשונה מסוגה לעין ראפה ועין נקובא, לדיון בוועדה המחוזית – לקראת הפקדתה ואישורה.
באדיבות ניהול הפרויקט אורן מלמד

 

במסגרת אירועי יום העצמאות העניק הנשיא את "אות מצטייני הנשיא" ובינהם, בן מטה יהודה רב"ט יהונתן קורצבנד, תושב רמת רזיאל. יהונתן תמיד רצה להתנדב לצבא ולשרת בצה"ל, חרף התמודדותו עם שיתוק המוחין בצדו הימני של גופו. בתפקידו הוא אחראי על ניתוב הפניות המתקבלות ביחידת מיט"ב של מלש"בים.
תמונה באדיבות אתר Ynet

 

תלמידי התיכון החקלאי־קהילתי עין כרם של המועצה, מגדלים במשק החקלאי עופות שליו ומוכרים את ביציהם לאולמות אירועים ולמעדניות יוקרה. השלווים מטילים לא מעט ביצים והתלמידים החליטו למכור אותן, כאשר ההכנסות עוברות למשק החקלאי.

 

ענבר בר, תלמיד כיתה י', בבית הספר החקלאי עין כרם במועצה האזורית מטה יהודה, שוטט באחד הימים בשבילי קיבוץ צובה ומצא צמח שלא הצליח לזהות. לאחר שפנה למורה שלו השניים החלו במלאכת הזיהוי: השניים התייעצו, שאלו, חקרו והגיעו למסקנה שעליהם לפנות לגן הבוטני על מנת לפתור את התעלומה. המנהל המדעי בגן הבוטני, אורי פרגמן-ספיר הצטרף  גם הוא לחיפוש אחר זהות הפרח המסתורי.

 

אגף שפ"ה (שיפור פני הכפר) מציג: שיטה ייחודית להדברת יתושים:  עונת הקיץ כבר כאן ואיתה גם היתושים הטורדניים שמפריעים לרבבות ישראלים לישון בלילה. בעוד שרבים משתמשים במגוון אמצעים ותכשירים להרחקת המעופפים המטרידים, משה סוויסה שלנו מוביל שיטה טבעית ויעילה במיוחד לטיפול בבעיה – הזרמת דגיגים לנחלים.

 

כחלק מיישום תכנית המתאר המקומית, לאחר ארבעה חודשי עבודה, נחנכה כיכר התנועה החדשה בכניסה לצור הדסה.  
הכיכר החדשה בכניסה לצור הדסה תוכננה והוקמה ע״י החברה הכלכלית של מטה יהודה ולצידה תוכננו הסדרי תנועה חדשים בכניסה לישוב מבוא בית"ר. במסגרת ההסדרים: הפרדה בין הנתיבים וחידוש של המדרכות בין שני הצמתים, במטרה לאפשר מעבר בטוח להולכי רגל וכלי רכב.  

 

אגף מידע ותקשוב במועצה, בהובלת המרכז למיפוי ישראל (מפ"י), מבצע פרויקט להסדרת מערך כתובות ביישוביים הכפריים והקיבוציים. הפרויקט כולל: מיפוי עדכני של היישובים ומסירה לוועדת השמות של הרשות המקומית נתוני מיפוי עדכניים וחלוקה מוצעת לרחובות.

 

 

 

תוכלו להתעדכן בכל הנעשה במועצה באמצעות דף הפייסבוק ואתר המועצה.
מוקד הפניות עומד לשרותכם בטל' מספר 8108*
ובווטסאפ במספר  052-7250801 

 

מעניין אותך אבל לא פנוי/ה כרגע? בחר/י מתי לקבל את זה שוב:
מחר בבוקר | מחר בצהריים | מחר בערב

 

להתראות בניוזלטר הבא…

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *